Letiště Ruzyně

Letiště Praha-Ruzyně je hlavní letiště města Praha, hlavního města Česka, jedno z největších ve střední a východní Evropě. Za uplynulý rok 2009 přepravilo 11,6 milionu cestujících. Letiště má čtyři terminály. Terminál Sever 1 (Terminál 1) slouží pro všechny vnitrostátní lety, lety do zemí, které nejsou v Schengenu a mezikontinentální lety, lety do Spojeného království, Severní Ameriky, na Blízký východ, do Afriky a Asie.

prague-airport-map

Mapa Pražského letiště

Na terminálu Sever 2 (Terminál 2) se odbývají lety do zemí Schengenského prostoru. Terminál Jih 1 (Terminál 3) slouží výhradně pro VIP a soukromé lety, oficiální státní návštěvy nebo přílety prominentních hostů, charterové lety. Jih 1 je první letištní terminál, který začal fungovat 5. dubna 1937. Terminál Jih 2 (Terminál 4) také slouží pro VIP a soukromé lety. Oficiální státní návštěvy nebo prominentní hosté, charterové lety.

Oficiální webová stránka letiště je www.prg.aero. Najedete zde aktuální informace, informace o letech, ubytování, dopravě, parkování a o službách, které letiště poskytuje.

Prahy-Ruzyně má nejširší portfolio přímých letů do různých destinací jako například: Alma-Ata, Bejrút, Bělehrad, Bukurešti, Káhira, Damašek, Dublin, Dubrovník, Kyjev, Londýn, Manchester, Minsk, Moskva, Oděsa, Rostov na Donu, Samara, Skopje, Sofie, Split, Tel Aviv, Jekatěrinburg, Jerevan, Záhřeb, Amsterdam, Atény, Barcelona, Berlín, Boloňa, Bratislava, Brno, Brusel, Budapešť, Kolín / Bonn, Kodaň, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburk, Hannover, Helsinki, Karlovy Vary, Košice, Krakov, Lublaň, Madrid, Marseille , Milán, Mnichov, Oslo-Gardermoen, Ostrava, Paříž, Riga, Řím, Stockholm, Štrasburk, Stuttgart, Tallinn, Thessaloniki, Benátky, Vilnius, Varšava, Zürich, Žilina.

Letiště Leoše Janáčka Ostrava

Letiště Leoše Janáčka Ostrava je veřejné mezinárodní letiště. Nachází se 20 km jihozápadně od Ostravy mezi obcemi Mošnov, Albrechtičky a Petřvald. Oficiální webová stránka je www.airport-ostrava.cz. V případě, že chcete podat určité podněty ke zlepšení služeb nebo přímo stížnost můžete to provést na emailové adrese airport@airport-ostrava.cz. Kontakty na kompetetné osoby najdete na oficiální stránce v sekci Kontakty.

Z Ostravského letiště létají pravidelné linky do Prahy, které zajišťuje letecká společnost České aerolinie. Do Vídně pravidelně jezdí letadlo společnosti Central Connect Airlines. Dále jsou to sezónní lety do destinací: Palma de Mallorca, Heraklion, Barcelona-Girona, Burgas, Rhodos, Samos, Preveza.

Letiště Brno Turany

Mezinárodní letiště Brno-Tuřany je veřejné mezinárodní letiště, které se nachází 7,5 km jihovýchodně od centra Brna, na okraji historického Slavkovské bojiště. Oficiální stránka letiště je www.airport-brno.cz a kontaktní email si zvolíte podle toho, kterou kompetentní osobu potřebujete oslovit. Jejich kompletní seznam naleznete v sekci Kontakty.

Pravidelné linky do Prahy podobně jako v případě letiště v Ostravě zajišťují České aerolinie. Do Zadaru jezdí let společnosti Central Connect Airlines. Sezónní lety z Brna jezdí do Palma de Mallorca, Barcelona-Girona, Burgas, Kavala, Rhodos, Kos, Samos, Preveza a charterové lety do destinací: Antalya, Araxos, Burgas, Chania, Korfu, Džerba, Barcelona-Girona, Las Palmas, Heraklion, Hurghada, Kavala, Kos, Larnaca, Limnos, Malaga, Mytilini, Preveza, Rhodos, Samos, Sharm el Sheikh, Tabarka, Tunis, Zakynthos.

Letiště Karlovy Vary

Letiště Karlovy Vary je mezinárodní veřejné civilní letiště. Leží 4 km jihovýchodně od centra Karlových Varů na katastru jejich částí Olšová Vrata, mezi Olšová Vrata, Kolová a Pilou. Vlastníkem letiště je Karlovarský kraj a provozovatelem je Letiště Karlovy Vary, s. r. o. Je nejmenším mezinárodním letištěm v Česku, v současnosti odbavuje cca 80 000 cestujících ročně.

Pravidelné linky Českých aerolinií jsou Praha, Moskva-Šeremetievo, Sankt Peterburg. Charterového letu zabezpečuje Travel service do Antalye.

Oficiální webová stránka je www.airport-k-vary.cz.
Ubytovaní v Anglii

Turistika, cyklo Vysoké Tatry - PortalTatra.sk


Reštaurácia Marco v Poprade pod Vysokými Tatrami -www.MarcoRestaurant.sk
Vysoké Tatry Levné ubytování – AppartmentTatra.com
Ubytování Šumava